Bryllupsbloggen

Udsalg af brudekjoler

Udsalg af brudekjoler

Del indlægget, eller gem det til din bryllupsplanlægning, herunder.

Det er altid skønt at spare penge på det, du har udset dig. Brudekjolen er ingen undtagelse. Om vinteren holder mange brudekjoleforretninger udsalg. Læs med og bliv klogere på brudekjolejagten.

Maria Lyng

Jeg hedder Maria, og jeg er tidligere fest- og bryllupsarrangør på Sonnerupgaard Gods. Jeg har delt ud af mine erfaringer her på bryllupsbloggen siden 2015!

Hvis du endnu ikke har købt din brudekjole, så er det NU, at der er mange penge at spare.
Her om vinteren er der ofte udsalg på brudekjoler, hvor du kan spare op til 50%, og hvem har ikke lyst til det, da en brudekjole er en større investering.

Min egen brudekjole, som I kan se på billederne her, er købt i Panayotis i Vejle. Panayotis er en meget anerkendt brudekjolebutik, som klart er et besøg værd. Panayotis har i denne uge udsalg med op til 50% på ALLE brudekjoler, så hvis du er i nærheden af Vejle, så skynd dig at booke tid.

MG 0178JPEG
Udsalg af brudekjoler 3

Da jeg i sin tid gik i Panayotis, så var det fordi min søster havde købt sin brudekjole i den butik og det havde været en god oplevelse. Jeg havde en idé om, at det var et større projekt at finde en kjole, og at jeg skulle mange butikker igennem, så Panayotis ville være et godt sted at starte.

Jeg inviterede min søster med til udsalget, og da vi begge var på barsel dengang, så havde vi hver en babydreng på armen, og forventninger for koncentrationen var ikke så stor. Med de to små drenge, som øvrigt også skulle ammes, så var det faktisk en lille smule kaotisk, men min søster holdt humøret højt og ekspedienten var fantastisk. Jeg prøvede flere kjoler og pludselig, så kom den smukke kjole jo, som jeg havde i tænkerne. Egentlig så tror jeg, at når man mindst venter det, så sker det, for den dag, der fandt jeg min drømmekjole og det var i den første og eneste butik jeg var i.

MG 0167JPEG1
Udsalg af brudekjoler 4

Med udsalget, så gjorde jeg mig et rigtig godt køb med skørt og slør inklusiv og det har jeg været super glad for.
Derfor, så vil jeg opfordre Jer til, at kigge efter udsalg nu.

Få overblik over hele vores koncept

I vores Bryllup&Fest-katalog kan du se hele vores koncept. Du kan også downloade vores priser for de kommende år.

Alternativt kan du ringe til os hverdage mellem 8 og 18.

Ring til os på 46 40 95 31

Vi sidder klar ved telefonen

Læs også...

Bryllupsbloggen
Maria Lyng

DIY syltetøjsglas – sådan laver du nemt dit eget pynt!

De næste par gange på bloggen vil der være et tema om tips og tricks for, hvordan I kan holde jeres bryllupsbudget nede. Dette er et af dem, skrevet af eventdesigner Juliane, som har været i praktik hos mig. Genbrug er in Når I skal holde bryllup, er der mange ting, der skal hænge sammen. […]

Læs indlæg »
Bryllupsbloggen
Johanne Appel

Alt du skal vide om bryllupskager

Bryllupper er fyldt med traditioner – heriblandt bryllupskagen. Få styr på hvornår du skal servere kagen, hvem der skal lave den, og hvordan den skal se ud med vores bryllupskageguide.

Læs indlæg »
Bryllupsbloggen
Gabriella Olesen

Brudevalsen: vores 5 bedste tips

Er du nervøs for brudevalsen? Tænker du over, hvilken sang der vil passe bedst, og hvordan I skal danse? Bare rolig! Vi har samlet 5 fantastiske tips til at gøre jeres brudevals uforglemmelig.

Vi guider jer igennem alt fra at finde den helt rigtige sang til at rocke dansetrinene med masser af selvtillid.
Dyk ned i vores blogindlæg og bliv klar til at imponere på dansegulvet!

Læs indlæg »

Teamet bag Bryllupsbloggen

Mød dine bryllupsplanlæggere

Vi har samlet de bedste tips, fif og guides til dig, og vi deler ud af dem her på Bryllupsbloggen. Vi fortæller om rigtige bryllupper og samler inspiration til din store dag.

Find det, du leder efter

Har du spørgsmål, er du også meget velkommen til at kontakte os på på telefon: 46 40 95 31 eller mail: info@sonnerupgaard.dk.